Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva Mistrovství Světa belgických ovčáků

11. 5. 2009

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekByl to pro mě a pro pánečka jedinečný zážitek. Ve 4:45 jsme vyrazili vlakem do Prahy. V Praze jsme museli přestoupit z H.n. na Masarykovo. Byl jsem moc šikovný a vůbec mi nevadilo spooooooooosty lidiček co spěchali na vlaky tam a zpět. Na Masar. nádraží jsme přestoupili do vlaku na Děčín a v 8h vystoupili v Roudnici nad L. . Pak jsme přešli most přes Labe a byli jsme na místě. :D Bylo tam spooousty psů. Zase jsem si ověřil, že když o něco "ne"jde tak dokážu být poslušný a pejsků si moc nevšímat a nehrát si s nima což mě moc baví a rád provokuju ke hraní. (já se totiž neperu, ani nevyhrožuju a ani nekoušu.)

Raději jsem byl na tupým ostnatým obojku abych tolik nevyváděl a netahal, což mě nevadí. Jsem totiž jinak hodně tahavej pes. Pánečkovy i mě ostnatý obojek připadalo jako dobré řešení ( byl jsem v klidku a spokojený, ale pořadatelům se to nelíbilo a páneček si opoměl přečíst důkladně pravidla. Takže nás upozornili ať ho raději sundáme. Prý by také mohli zastavit závod a byla by to velká ostuda pro ČR :D.  No, že hlavní sponzor ve svém stánku ostnaté obojky prodával, a že většína závodníků IPO a ostatních sportů  je k výcviku používá protože mi belgičáci jsme trochu víc temperamentní  zřejmě nikomu nevadí tak to už nikdo neřeší :D. Šaškárna, ale budiž.......

Jinak celé mistrovství bylo moooc dobře zorganizováno. Mě a pánečkovi se nejvíce líbil Mondioring. Což je sport pocházející z Belgie a Francie. V něm se dokonale prověří povaha a inteligence psa. Faaaaaaakt dost dobrej sport.

Na IPU bylo vidět jak jsou pejsci "našprtaný" a do puntíku museli zvládat přestě povely. Zajímavé a hezké na pohled. Ale????..... Kam se vytratila přirozenost?.

Pak Agility. Moc hezkej sport. Hodně srandy si užili pejsci i pánečkové :D. No řeknu vám rychle běžet a u toho ještě štěkat a řvát? Fakt dobrý

Na výstavách bylo moc hezkejch belgičáků a také Šajfun se zůčastnil. Byl nejhezčí, ale rozhodčí měl malinko jinej názor :-/.  Rozhodčí byl asi slepej no :D. Stane se.

Pak mi páneček ještě koupil krásnýho peška a výcvikovou činku a pro sebe trička s emblémem malinois :D.

Já a páneček jsme si to moooc užili a večer jsme se unaveni vrátili domů.