Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem mučil pánečka na dog-trekku Stopou strejdy Šeráka 2009

3. 8. 2009

foto zde:  lenkab.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/#album

zajic77.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009_-_pes_Dancer_-_Erd_Bohemia_Labin_15_mesicu/

pefo.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/#album

montici.rajce.idnes.cz/serak_09/#album

 sumpersky.denik.cz/zpravy_region/podivejte-se-nocni-pochod-se-psy-dog-trekking-na-m.html

 

 

 

délka: 101 km  , časový limit: 50 h , max. převýšení: 1100m, teplota den: 24-30 stupňů slunečno, teplota noc: 15 stupňů

Teď musíme rozdělit výsledek na dva, můj a pánečkův protože to byl velký rozdíl:

Dancer: krmivo: 600g, trochu sýra, voda zhruba 1l + voda z potoka,styl chůze a běhu: zaokrouhleně 95km v tahu do kopců a bohužel pro pánečka i z kopců :D (připadal jsem si jak rykša :D), do 60km jsem byl peskován ať se na ten tah z kopce vybodnu. Pak už páneček neměl sil na mě houkat :D. Chtěl jsem to ujít do 24h haf haf :D.  bivak: 2h30min  z toho hlídání vyštěkáváním :D (no moc jsme se nevychrápali haf haf ), pochod ve tmě 5h

výkon: 100 %          únava na konci: 0% druhý den 40%    pánečkovi jsem se tlemil do xichtu a poslední kilometr jsem si krásně válel sudy na louce a štěkal na kopečku v tom sluníčku a hicu když se páneček bořil hlavou do země těsně před cílem. HAF HAF HAF

David: krmivo: 8 musli tyček, 2piva, 2x mattonka,2xdžus, 1x tableta isostaru, několik medvídků, sušené banány, styl chůze a běhu: zapřažen za rykšou  :D zaokrouhleně 95km ve vleku do kopců i z kopců.  bivak: 2h30min z toho probouzení a uklidňování Dancera, pochod ve tmě 5h

výkon:40% díky tomu, že jsou pánečkovi hory docela cizí     únava na konci:100% pánečkovi do smíchu moc nebylo, při posledním kilometru na sjezdovce mě připadalo, že líže trávu nebo co. Hlavu měl zabořenou v zemi a neměl sil m něco říct. Eště jsem ho tím válením, tlemením do očí a štěkáním srážel k zemi :D.

společný výsledek (můj výsledek haf :D) : celkově 20 místo z 92 zúčastněných borců   101 km   za 32h přesně :D HAF

Byl to náš první trek. No páneček vybral prý ten nejtěžší co se pořádá v Čechách. Alespoň to říkali zkušení trekaři :D. (Bojar -12ti letý pejsek mi to taky říkal na cestě). Páneček moc hory nezná, protože se rád válí u vody nebo běháme často v nížinách, takže ve čtvrtek při pohledu z vlaku na ty Jesenický kopce vytřeštil oči a říkal, že nejsme srabi a zpátky do nížiny kolem Polabí se vrátíme až v neděli. Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páneček jakožto "zkušený" trekař ssebou nebral stan, ale jen spacák, alumatku, hamaku a maskáčovou pláštěnku. Mapa pro něj byla taky zbytečná a náhradní ponožky jakbysmet :D. Mno z 92 účastníků jsme byli dva co spali pod širákem i v základním táboře jinak ostatní se ubytovávali ve stanu a přijeli autíčkem.  Naštěstí bylo teplo, takže pohoda....

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Původně jsme měli jet s Kristýnou a Tjabem. Ale Kristýna s Tjabem přijeli autíčkem s kamarádem Petrem. Díky němu páneček těsně před startem získal mapu. (Děkujeme Petrovi za mapu :D ).

Startovali jsme v 9:16 mezi posledníma.

No páneček říkal, že to dá pod 24h. Haf haf haf :D. On si totiž neuvědomil, že já klidně, ale on ne :D. A proč? No protože on má jen dvě nohy oproti mým čtyřem :D :D :D.

 

Začali jsme pěkně z ostra :D HAF HAF. Mohl jsem si i zaběhat :D. Klusali jsme střídavě asi 5km. pak jsme šli rychlou chůzí dál, až jsme se po chvíli ztratili a museli jsme se vracet :D 2km a 45min v trapu :D. To už páneček psychicky nevydržel a rozhodl se, že už jen půjdem rychlou chůzí a nepoběžíme.( naštěstí pro něj, protože by se to stejně nedalo běžet). vzápětí byl před námi první masážní kopeček Vražedný potok  lenkab.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/#P1150698.jpg  pak další Větrolam, a brutální stoupání na Klín, pak jsme se po dalších 3km se skupinkou dostali  na první kontrolu K1 tzv. horní bar  lenkab.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/#P1150706.jpg (krásné místo, páneček a já jsme se krásně osvěžili- v přírodních podmínkách se tam chladilo občerstvení a vše bylo za jednotnou cenu 12 kaček, který se házely do kasičky).  Akorát pánečka vyděsil čas. Dorazili jsme totiž po 14 kilometrech až ve 12:21. (v plánu jsme totiž měli, že stihnem 60km do světla :D HIHIHAF)

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak jsme chtěli zrychlit :D. Mno zasekl nás nepříjemný a prudký kopec hned při opouštění  kontroly :D.      

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takže o nějaké rychlosti nemohla být ani řeč... pak se střídavě stoupalo a klesalo až k hranicím s Polskem. Dále jsme šli podél hranic.... Teda pánečka jsem táhnul podél hranic :D.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pak přišel další masakr v podobě Kovadliny převýšení 988m   foto.mapy.cz/detail

lenkab.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/#P1150726.jpg

Konečně si páneček odfrk, jde se z kopce dolů tralala :D. No radost netrvala dlouho a už jsem se zase řítil do kopce na Špičák převýšení 953m . Pak jsme se skupinkou dorazili až ke druhé kontrole K2, která byla nedaleko Rozhraní. Tam už někteří trekaři vzdali a nechali se odvézt. My jsme si dali chvilku pauzu a společně s dalšími zkušenými trekaři jsme upalovali dál. Bylo zhruba 20:30 a my jsme měli za sebou pouhých 43km. V té době se už sluníčko pomalu uchylovalo k spánku.( Páneček říkal, že kdybych nebyl tak tahavej, tak se nechá taky odvézt.) Cesta pokračovala dál, naštěstí již se zkušenými borci.

Zdůrazňuji b.o.r.c.i. : Miloš ("Junior") 73let + Bojar 12let www.mkpohoda.estranky.cz/clanky/milos-slamenik       pefo.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/#P1130046.JPG     pefo.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/#P1130008.JPGTento nadčlověk, bývalý maratonec , horal a dogtrekař s neuvěřitelnou vitalitou má můj velký obdiv a uznání. To co předváděl v těch horách v 73letech! páneček jaksi nepobral :O. S Bojarem šli absolutně rovnoměrně celou cestu do kopce i z kopce. Narozdíl od nás. Připadal jsem si jak rykša, no přeci jen jsem o 11let mladší než Bojar. Obrazek

Takovou vitalitu by si každý důchodce přál :D.

Tím chci říct, že důchodcem je opravdu pouze na papíře.

 

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším borcem v týmu byl Peter Kuš, který je také již zkušeným trekařem (Šlapanický vlk 2005 - 3místo) tentokrát měl sebou mladého rhodeského ridgebacka, který občas pociťoval únavu a chodil spíš u nohy než aby táhl. Není se čemu divit - ve 14ti měsících byl daleko větší než já a kdyby se naštval tak by mi jistě natrhl prdel :D.  Hezky ten trek odšlapali bok po boku. Moc jim děkujeme za orientaci, protože se rychle a přesně orientovali v mapě a v itineráři.

Obrazek

Obrazek

 

ve 23h jsme společně dorazili do Javorníka 52km po občerstvení chmelovým iontem a česnačkou jsme se vydali dál směrem na zříceninu Rychleby foto.mapy.cz/detail. Na Rychlebech v tý tmě to už bylo docela nebezpečný a někteří zde bivakovali, ale pokračovali jsme dál až ke 3tímu kontrolnímu bodu K3 56km. pak jsme sešli na cyklostezku a pokračovali dál k mostu. Bohužel most byl po povodních zbořený a tak v tý tmě jsme trochu brodili :D. Došli jsme až na cca 62km a tam jsme bivakovali od 2:30 do 5ti hodin.  

Pak už jsme šli celkem v pohodě znovu přes Špičák, Petrovice, Skorašice a Žulovou.

Obrazek

V Žulové 78km jsme dali oddych a občerstvení v místním supermarketu a spojili se s dalšíma trekařema  (Fochler Petr + Petr Fochler  :D).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lenkab.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/#P1150690.jpg

Od této chvíle už nás bylo 5 :D ( já, dvě borderky, kříženec Bojar, a ridgeback)  + 5pánečků.

Jak se říká... Je nás víc :D, nebojíme se vlka nic :D. 

Pak nás čekalo další peklo Boží hora :D a znovu sestup dolů, pak byl nějakej rybník a kolem lítalo strašně moc komárů fůůůůj. dalších zhruba 10 km bylo vpoho a tuším, že se k nám v té chvíli přidal ještě 1 borec Jan Šeda se zlatým retrieverem pefo.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/#P1130021.JPG . Pak začal masakr pro pánečka na 88,5km  Prudký potok a ještě prudší stoupání 3km po vymletých kamenech na Ripperův kámen převýšení  přes 900m. Masakr a v tom největším pařáku :D Petr s ridgebackem už začali ztrácet síly a už jsme šli jen 4 dvojice. Aby toho nebylo málo, tak znovu po kamenech ostrý sešup dolů, to jsem snad poprvé šel za pánečkem, ale jen proto, že jsem ho litoval a aby se nezabil :D :D. No stále jsem byl vytlemenej haf :D. Jakmile jsme byli asi 5km od cíle. Tak se mě chtělo běžet, protože jsem viděl před sebou dalšího závodníka Huskyho a chtěl jsem ho dohnat. No páneček mě tedy nechal a trhnul se od skupinky. Myslel si totiž, že už se budem hnát jen dolů nebo po rovině :D. Nakonec jsme Huskyho skoro dohnali ale asi 1km před cílem jsme stoupali po louce na sjezdovku a páneček umíral. Normálně chtěl bivakovat. Hlavu v zemi měl zarytou a já jsem dělal sudy a štěkal. Pak samozřejmě kolem nás přešli ti, kterým jsem utíkal. Nakonec jsem se nad pánečkem slitoval a vytáhl ho nahoru. Se ztrátou 8minut na skupinu s kterou jsme celou tu dobu šli :D.

Obrazek

A tak jsme v čase 32h urazili 101km v horách a plnou polní :D na celkovém 20.místě.  dog-trekking.lazne.cz/vysledky.php

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkově zde byli fajn lidičky, takže pokud budem moci příště při jedem znovu.

Nesmíme zapomenout náhradní ponožky, stan a mapu :D.

Obrazek