Jdi na obsah Jdi na menu
 


Železný psovod 2009 - aneb jak páneček ždímal maliňáka

8. 7. 2009

Železný psovod 2009 nebo-li psí triatlon je vytrvalostní disciplína pořádaná Záchranou brigádou kynologů Pardubického kraje.

Loni jsme na této akci byli také, ale jen jako čumilové a pomocníci. Strašně moc jsem si chtěl taky zazávodit. Prý jsem nemohl protože jsem byl ještě malý špunt, sotva jsem uplaval 2 metry, sotva jsem uběhl 100 metrů a na cyklisty jsem štěkal jak pavián :D.

ObrazekObrazek Takhle jsem se flakal, čučel a čekal na pivko obr.1. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A takhle jsem byl smutný, že nemůžu závodit s dospělákama.

 

 

 

 

 

 

 

 

Páneček ale slíbil, že jim to všem příští rok natřem :D až se naučím pořádně plavat, běhat a lítat u kolaObrazek.                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok se sešel s rokem.

Já vyrostl o několik cenťáků, trochu jsem nabral kondici, naučil jsem se běhat do tahu, běhat vedle kola. A minulý týden i plavat na několik stovek metrů.

Dokonce když plavu tak se chovám jako pravý námořník. Jelikož umím ve vodě i plašit ryby štěkotem tak raději celou dobu držím v hubě lano :D. A díky luxusnímu 3m vodítku značky Haneli.com, který se nikdy nepotopí jsem ve vodě dobře ovladatelný a umím díky němu i vytáhnout pánečka z bryndy když se topí nebo nemůže s dechem.Obrazek

 

S takovou přípravou páneček řekl, že můžem zkusit tu nejtěžší kategorii a, že to všem natřem :D.

1000m plavání,10 000m běh a 10 000m u kola.

Všichni závodníci měli možnost volby zda po plavání nejdříve běžet a nebo jet na kole. Většina závodníků nejdříve jela na kole a pak běžela.

Což můj sadistický páneček nepochopil :D.

Von totiž se svým malililinkym mozečkem přišel na to, že lepší bude když nejdříve poběžíme a potom pojedem na kole. Prý protože:  když vylezem z vody, tak on sice bude vyřízenej, ale že prej já ho utáhnu v tahu i když bude udejchanej z plavání. Já prej ho nezajimam....A taky, že jo.... ani se moc nezapotil, protože na tom bederním opasku jsem ho furt táhl dopředu. Zato já jsem se dřel 7km jak kůň, ale mě to moc nevadilo když jsem si mohl cestou pokuřovat doutník :D ......Obrazek Pak doutník jaksi došel a ja začal dělat bordel. Do teď nechápu proč jsme tak výrazně zpomalili když jsem toho sadistu celou tu dobu táhnul. Doklusali jsme si pro kolo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najednou se pánečkovy změnila grimasa. No jo no, to se mu to sedělo na kole s blembákem na hlavě. Nějak jsem od něj neslyšel dech. Říkal že odpočívá, a že já mám makat a ne štěkat :D. Taky mě na  tom vehyklu povzbuzoval a přitom si vesele zpíval tralala tralala utahana malina :D :D mám to za sebou a předjížděl soupeře, kteří se trápili na běhu. Byl prej pyšný, že utahal malinu :D. Fuj to bylo od něj hnusný. Stejně jsem chtěl pak běžet ještě jednou :D. Co si jako myslí?  Že mě utahal? Ne. Ne. Bál se o život, že by v tom dusnu už nemohl a že by pošel. :D

 

A takhle nějak jsem mu vyhrál první závod ve 14 měsících :D. rover.rajce.idnes.cz/Zelezny_psovod_2009/#93_vysledkova_listina_zelezneho_psovoda.jpg ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za odměnu dostal páneček luxusní švýcarský armádní nožík od nepřítomného hejtmana Pardubického kraje en.wikipedia.org/wiki/File:Swiss_Army_Knife_2009.png , Já jsem dostal hodně pochvaly od rozhočích, závodníků i pořadatelů a taky luxusní hradecké igelitové sáčky na bobky. Aby páneček nemusel sebou nosit ty velké hnusné pardubické papírové co zabírají místo po kapsách fuj. Dále jsem obdržel cenu za nejmladšího účastníka v podobě dobrot a lítacího talíře :D.  A prej mě ještě čeká specialní odměna nějakej postroj nebo co  :D.

 

 

Na závěr děkujeme rozhodčímu, pořadatelům, závodníkům a fotografům za pěknou akci a hezké fotky.

Zvláštní dík za výcvik záchranařiny zaslouží: ZBKPK zejména Klára Kmoníčková a všichni odvážní figuranti, kteří pro mě figurovali při výcviku vyhledávání dále Výcvikové středisko psů Spojil za rady. PS: Všichni víme proč..........  

Verče za odvoz a za hezké fotky.

Jo a taky děkuji kamarádce Zuzce, že se se mnou mazlila v době kdy byl na mě páneček napruděný, že neposlouchám :D.

 

Omluva: Omlouvám se pánečkovi za šlinci po celém těle od drápků když jsem vycházel z vody :D a chtěl jsem si hrát po nácviku. ( haf haf, vypadal si jak sešívanej frankenštajn :D :D ) Dále se omlouvám za prokousnutí vodního člunu :O, Čokimu za provokace a vrčení, a samozřejmě Kristýně za pearcing na břichu (stejně chceš ozdobu do pupíku nebo ne? haf haf :D ).

fotogalerie zde:  nency.rajce.idnes.cz/6.7.2009_ZELEZNY_PSOVOD_-_STEBLOVA/

                           rover.rajce.idnes.cz/Zelezny_psovod_2009/#

                           bcfoxyfox.galerie.cz/3488557-zelezny-pes